0.000

APEL – Zbiórka na leczenie Zoji Kaczury

Kraków, 27.04.2022 r.

APEL

Szanowni Państwo,

Fundacja Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe” w trosce o chore
dzieci, zwraca się z gorącą prośbą o pomoc finansową.

Fundacja „Wyspy Szczęśliwe” istniejąca dla potrzeb dzieci leczonych w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, prowadzi swoją działalność zdobywając fundusze wspomagające zaopatrzenie w bardzo drogie leki i specjalistyczną aparaturę, niezbędne w leczeniu dzieci chorych na białaczkę i inne nowotwory. Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie obejmuje leczeniem każdego roku ponad 120 dzieci z noworozpoznaną chorobą nowotworową. Dzięki postępom medycyny coraz więcej dzieci można wyleczyć (obecnie, około 75 %), lecz skuteczna terapia chorób nowotworowych jest niezmiernie kosztowna i długotrwała.

Zwracamy się do Państwa z apelem o wsparcie finansowe zakupu leku Erwinia (jedna z postaci I’asparaginazy) dla pacjentki Zoja Kaczura leczonej w tutejszej Klinice z powodu ostrej białaczki limfoblastycznej wysokiego ryzyka. Lek ten nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszt leczenia Erwinią będzie wynosił około 56 376,00 zł.

U tej pacjentki po zastosowaniu refundowanej formy L’asparaginazy wystąpiła ciężka reakcja uczuleniowa. Dziewczynka wymaga kontynuacji leczenia inną formą L 'asparaginazy, lekiem Erwinia.

Przeprowadzenie optymalnego sposobu leczenia dzieci z chorobą nowotworową byłoby niemożliwe bez wsparcia ludzi dobrego serca. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każde wsparcie finansowe.

Konto: Fundacja Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe”
PKO BP IO Kraków nr 83 1020 2892 0000 5302 0150 8522
Hasło: „ZAKUP LEKU Erwinia dla Zoji Kaczura”

Prezes Fundacji
Dr Katarzyna Garus

Kierownik Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
Prof. dr hab. med. Walentyna Balwierz

Apel PDF